Moto Watin

Skutery i motocykle

Auto-Watin
ul. Obornicka 4 62-002 Suchy Las

Przygotowanie skutera do sezonu

Przyszła wiosna, a wraz z nią cieplejsze dni, na które tak czekali właściciele skuterów i motocykli. Zanim jednak wyjedziecie na drogi warto zatroszczyć się o stan swojego jednośladu i przyjechać do autoryzowanego serwisu na przegląd.

Z racji prostszej budowy napędu oraz faktu, że jest on ukryty pod obudową, nie są konieczne takie zabiegi jak kontrola i ewentualna wymiana łańcucha czy zębatek. Nie oznacza to jednak, że pasek jest bezobsługowy. Warto udać się do serwisu, który dokona oględzin i ewentualnych prac związanych z regulacją i czyszczeniem. Jak mówi stare, wyścigowe porzekadło – czysty jednoślad to sprawny jednoślad.

Kolejna, ważna kwestia to płyny, które napędzają silnik i układ hamulcowy. Tak jak dba się o odpowiednie ciśnienie krwi w organizmie oraz jej prawidłowe parametry, tak samo powinno się dbać o płyny eksploatacyjne jednośladu. Odpowiednio przeszkolony mechanik skontroluje stan oleju oraz płynu hamulcowego i, jeśli będzie to konieczne, uzupełni go lub wymieni.

Układ hamulcowy to oczywiście nie tylko płyn, ale również tarcze, klocki i bębny, a także dźwignie – w motocyklowym żargonie nazywane „klamkami”. Przegląd obejmuje sprawdzenie, regulację i ewentualną wymianę tych podzespołów.

Przy okazji wizyty w serwisie warto również skontrolować stan filtra paliwa, powietrza i oleju. Jeżeli dokonujemy wymiany oleju, to zazwyczaj wymieniamy również filtr. Filtr powietrza pełni rolę płuc, dlatego warto utrzymywać go w czystości i regularnie wymieniać. Dzięki temu silnik będzie oddychał pełną piersią, co przełoży się na wzorową charakterystykę pracy.

W razie niesprzyjających warunków pogodowych lub odległości wiele osób może obawiać się przyjazdu „na kołach”. Tutaj przychodzimy z pomocą oferując usługę Door 2 Door. Odbierzemy skuter z dowolnego miejsca, zabierzemy do naszego serwisu, gdzie zostanie otoczony należytą opieką, a po wykonaniu wszystkich zabiegów odwieziemy go z powrotem pod wskazany adres.

Warto już teraz pomyśleć o przygotowaniu swojego jednośladu i uniknąć kolejek. Szczegółowych informacji dotyczących terminów, cen oraz zakresu przeglądów udzielą nasi doradcy.

…………………………………………………………………………………………………..

DLA NAJSZYBSZYCH PRZYGOTOWALIŚMY SPECJALNĄ PROMOCJĘ

NA SPRAWDZENIE ORAZ WYMIANĘ OLEJU I FILTRA

ZA JEDYNE 149 zł brutto.

Akcja trwa do końca kwietnia.